Arhiva de film a Muzeului Naţional al Ţăranului Român va propune doua filmuleţe:

1. Inceputul - un material documentar despre desfacerea muzeului paritdului si facerea Muzeului Taranului Roman (1990-1996)
2. Lob der Arbeit (Onoare Muncii!) - un montaj realizat cu ocazia expozitiei Realismus vs. Realitat, Viena, aprilie-mai 2006

Povești de vacanță împâslite

Pentru că poveștile sunt mai plăcute atunci când spuse și prietenilor, mai ales în vacanță, prindem personajul preferat cu ace de împâslit, cu lână colorată și puțină măiestrie într-o nouă poveste alături de Ioana Tănase la atelierul de lână împăslită.

Când? Vineri, 12 ianuarie, și sâmbătă, 13 ianuarie, de la 11.00.

De luat aminte: acest atelier presupune mânuirea unui ac special, așa că necesită un pic de atenție din partea copiilor.

Recomandat copiilor de peste 7 ani.
Într-o grupă pot participa maximum 10 participanți.
Atelierul va avea loc în Sala Acvariu.

Preț: 15 lei/participant

Înscrierea este obligatorie și se face la numărul de telefon: 0723 863 264 sau pe adresa de e-mail: barbaratanase@gmail.com.